Site-wide links

NEEDs for Tots Modular Pricing

NEEDs for Bones

Modular Options

Select one of the options that fits your needs. Click on the module option below for more information.

Teacher GuideChild & Parent HandoutsBooksFoodsPaper SuppliesReinforcements (magnets & coasters)Cost1Cost/lesson/child2
NEEDs for Tots--first time useCheckCheckCheckCheckCheckCheck$150
Subsequent Uses of
NEEDs for Tots
Option 1CheckCheckCheckCheck$108
Option 2CheckCheckCheck$90
Option 3CheckCheck$80
1 Prices subject to change
2 Based on 18 students per class